čtvrtek 1. září 2022

Rukodělné podvečery

Práce s kůží
Vyrábění téměř čehokoliv mě bavilo asi vždycky. S přibývajícími povinnostmi na něj ale zbývalo čím dál tím méně času. Navíc k řadě rukodělných technik je potřeba nějaké speciální vybavení nebo se materiál prodává ve větším množstvím, než co člověk spotřebuje. A najít si čas jen tak doma něco vyrábět bývá dost obtížné. A proto jsme se s Ivou rozhodly, že zorganizujeme Rukodělné podvečery. V první chvíli nám to sice trochu překazil covid, ale nakonec jsme se do toho od září 2021 přeci jen pustily.

Dekorování tašek

Jednou za měsíc se vždy potkáváme v klubovně a spolu s dalšími zájemci z řad našich kamarádů a známých a známých známých vyrábíme. Každé setkání zaměřujeme na jiné téma a cílem je vyzkoušet si danou techniku a navzájem se inspirovat, popovídat si a odpočinout si u rukodělných činností. My samy se snažíme si o každém tématu zjistit dostatek informací předem, ale ve většině případů jsme to dříve také nezkoušely a bývá to první pokus i pro nás. 

Dekorování tašek

Dle zkušeností z loňských setkání víme, že i přes počáteční obavy si každý odnáší krásný výrobek. Je jasné, že původní představa může být trochu odlišná od výsledku, ale tady se na dokonalost nehraje a jde spíše o ten pěkný pocit, kdy člověku něco vzniká pod rukama. 
Kožené náramky

Během loňského školního roku jsme začaly dekorováním textilních tašek, které to vlastně celé tak trochu odstartovalo už dříve, protože jsem jedno takové setkání pro kamarádky již organizovala. Pokračovaly jsme výrobky z kůže, tvořením náušnic a dalších šperků a před Vánoci výrobou svíček a skleněných ozdob z Poniklé. 

Náušnice a další šperky

Svíčky a vánoční ozdoby

Po novém roce jsme navázaly malováním na hrnečky a macramé závěsy na květináče, peříčky a dalšími výrobky. O macramé byl zároveň asi největší zájem, takže jsme uspořádaly rovnou dvě taková setkání. A stihly jsme pak ještě odrátkovávání skleniček a kamínků a výrobu huarache barefoot sandálků. A na závěrečném červnovém setkání si každý mohl vybrat téměř cokoliv z uplynulého školního roku. Všechny ty krásné výrobky, ale i samotný tvořivý proces jsme se snažily zaznamenávat, takže více fotek z jednotlivých setkání můžete najít v naší skupinové galerii

Malování na hrnky
Macramé peříčka

Huarache sandálky

Letošní školní rok máme v plánu pokračovat s dalšími setkáními. Dokonce už máme vymyšlená témata zase až do června a snažily jsme se je vymyslet tak, aby se moc neopakovaly. Takže je určitě na co se těšit. 🙂 Pokud by vás snad tato setkání zaujala, tak stačí včas napsat, ať víme, že s vámi máme počítat. Kapacita je bohužel omezena prostorem, tak ať na vás ještě zbyde místo. 🙂

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)