úterý 10. května 2016

Já, François Villon

 „Svoboda je drahá věc, není na ni v světě klec.“
 Již po několikáté jsem navštívila Divadlo Na Jezerce a opět za výhodnější cenu lístků. Byla by škoda takové příležitosti nevyužít, obzvlášť, když se jednalo o jediný muzikál, který zde hrají, a to s hudbou Ondřeje Brzobohatého.
 François Villon by měl po dokončení svých studií začít pracovat, protože svými básněmi se neuživí. S přáteli navštíví Gautiera, u kterého se setkává s krásnou Kateřinou, do které se zamiluje. Na oslavě paní Ambry však Kateřinu podvede a ta se mu chce pomstít. Stejně tak se mu chce pomstít manžel paní Ambry, který ho chce dostat za mříže. Když jde François Villon za Kateřinou, setká se před jejími dveřmi s jejím ctitelem knězem, který je v souboji zabit. Kateřina je šťastná a vše básníkovi odpouští, ale on musí utéct. Sice nakonec odsouzen není, ale stejně na něj všichni koukají skrz prsty jako na vraha, takže je pro něj téměř nemožné najít práci. Navíc se ho stále snaží při nějakém přestupku přistihnout manžel paní Ambry, což se mu povede po loupeži, které se François účastní se svými přáteli. François Villon se sice následně nějakou dobu skrývá, ale nakonec se stejně vrací za svým umírajícím strýcem a je zatčen. Kateřina mu díky panu Gautierovi vyprosí milost, ale François je na 10 let poslán do vyhnanství. Kateřina si mezitím vezme Gautiera, a když se François vrací, ona ho nepoznává. 

 Martin Písařík byl v hlavní roli skvělý. Shodli jsme se, že každé další představení, které jsme v divadle Na Jezerce viděli je lepší a lepší. Na rozdíl od jiných představení, zde nebyl dopředu jasný konec příběhu. Několik vtipných okamžiků zde bylo, ale spíše vede toto představení trochu k zamyšlení než k pobavení.
Opět jsem vytáhla tuto sukni, kterou můžete najít i u mě v e-shopu.
http://divadlonajezerce.cz/Divadelni-Hra-32-Ja,_Francois_Villon-Jiri_Hubac__Ondrej_Brzobohaty__Pavel_Vrba

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)