úterý 28. května 2013

Sen čarovné noci

 Babička má poukazy na lístky 1+1 zdarma do nějakých divadel, a tak jsme vyrazily s mamkou, babičkou, tetou, sestřenkami a ségrami do ABC na komedii na motivy Shakespearovy hry Sen noci svatojánské.
 Děj se odehrává v Athénách. Hermia si má vzít na přání svého otce Demetria, ale je zamilovaná do Lysandra. Pokud přání otce nesplní, bude podle Athénského zákona muset zemřít a nebo jít do kláštera. Proto se s Lysandrem domluví, že utečou. Prozradí svůj plán Heleně, která se rozhodne je pronásledovat společně s Demetriem, kterého miluje. Všichni se sejdou v čarovném lese. V lese se také vyskytuje skupina nezaměstnaných, kteří přišli nacvičit tragédii o Pyramovi a Thisbě. Dále se v lese setká královna víl Titania a král elfů Oberon, který chce od ní syna její přítelkyně. Proto pošle elfa Puka pro kouzelnou květinu, která obsahuje kouzelný prášek, díky kterému se člověk, který je tímto práškem posypán, zamiluje do prvního, koho spatří. Titanie se tedy zamiluje do člověka, který v lese nacvičoval divadlo a nyní má oslí hlavu, kterou mu přičaroval Puk. Dále Oberon nařídil Pukovi, aby očaroval Demetria, který nechce Helenu. Puk však místo Demetria očaruje Lysandra a ten se po probuzení hned do Heleny zamiluje a Hermii nechá v lese. Když to Puk zjistí, očaruje i Demetria. Všichni čtyři se pak potkají v lese, Hermie je naštvaná na Helenu a Helena si myslí, že Lysandr i Demetrius si z ní dělají jen legraci. Pánové chtějí o Helenu bojovat, ale naštěstí se objeví Puk a všechny uspí a následně vše napraví. Ráno už jsou spolu Hermia s Lysandrem a Helena s Demetriem. V Athénách se slaví tři svatby:vévody Thesea a Hippolyty, Lysandra a Hermie a Demetria s Helenou. Ale tím představení ještě nekončí, po svatbě zahrají nezaměstnaní na svoji hru, která nedopadne příliš dobře.

 Představení babička vybrala skvěle. Celou dobu jsem se bavila, bylo zde hodně vtipných okamžiků. Nejvíce jsem se nasmála asi u představení nezaměstnaných. Navíc se mi líbilo, že ponechaly většinu ve verších. Tuto hru velmi doporučuji. Jen Shakespear by asi nebyl z toho provedení moc nadšený...nebo možná by naopak byl hodně spokojený.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)