středa 22. června 2022

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách

Do Divadla v Dlouhé jsme jednu dobu chodili celkem často. Teď jsme se tam podívali po docela dlouhé době s Martinem. Šli jsme na derniéru představení Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách.

Večerem nás provázeli tři herci - Jan Vondráček, Miroslav Táborský a Martin Matejka, kteří shrnuli všech 37 děl Williama Shakespeara. Některým z nich věnovali delší časový úsek, jako např. Romeo a Julie, které i ve zkratce zahráli. Díky tomu nechyběla řada vtipných situací, kdy herci rychle měnili kostýmy nebo se příliš vžili do své role. Naopak třeba komedie spojili všechny dohromady s tím, že výsledek je vždy stejný. Nakonec z toho vznikl takový mišmaš, že by to mohl samostatný příběh. Mezi díly, kterým věnovali pozornosti více, byl např. Hamlet, kterého jsme slyšeli i v několika zrychlených verzích. Některá díla herci podali prostřednictvím písně, obzvláště rapovaný Othello byl vážně nezapomenutelný. V závěru představení se herci proháněli na jevišti na kolečkových bruslích.

Celkově si myslím, že pro lidi, kteří mají více Shakespearových děl v živé paměti, může být představení velmi zajímavé. Nicméně i lidé, kteří mají víceméně jen zevrubnou znalost jeho děl, se mohou celý večer bavit. Alespoň v našem případě to tak bylo. Zároveň v některých chvílích jsem nevycházela z údivu, ať už při tragédii Titus Andronicus nebo při rapování či jízdě na kolečkových bruslích. Zajímavé bylo mimo jiné i to, že herci interagovali s publikem více, než je v divadle obvyklé. A o skvělých výkonech herců se snad ani nemusím zmiňovat. 

www.divadlovdlouhe.cz/repertoar/derniery/souborne-dilo-williama-shakespeara-ve-120-minutach/ 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)