úterý 14. listopadu 2017

Jeptišky

Tuto muzikálovou komedii od Dana Goggina hrají na Fidlovačce již 7 let a bylo to jedno z mála představení, která jsme s Martinem v tomto divadle ještě neviděli. 
Pět sester z Hobokenu pořádá dobročinnou show a doufají, že zde získají finanční prostředky, aby mohly pohřbít své sestry. Jejich kuchařka, sestra Julie uvařila překvapení a na jeho následky 52 sester odešlo na věčnost. Bohužel však měly prostředky pouze na pohřbení 48 zemřelých a zbylé 4 musely uložit do mrazáku. Teď potřebují získat dostatek peněz, aby stihly pohřbít své sestry dříve, než přijde hygiena. Během večera se dozvídáme příběhy jednotlivých sester, případně také různé další zajímavé informace. Sestra Roberta Anna byla světem otřelá rebelka, která byla do kláštera poslána na převýchovu, Mary Lea se rozhodla Bohu přiblížit skrze tanec a Mary Amnesie utrpěla ztrátu paměti ránou krucifixem, který ji spadl na hlavu. Dokonce i matka představená se dostala mezi sestry trochu náhodou, protože původně byla z provazochodecké rodiny. Objevuje se také řada velmi vtipných a zajímavých situací, až si nakonec Mary Amnesie konečně vzpomene na své pravé jméno a sestry zjistí, že vyhrála spoustu peněz, které budou moci použít na pohřbení sester.

Představení bylo pěkné, Zora Jandová v roli matky představené byla skvělá, ale stejně tak např. Ludmila Molínská, Sandra Pogodová a další! Toto představení je však převážně na odreagování, takže žádnou hlubší myšlenku jsme si tentokrát z divadla neodnesli. Ale i takovéto komedie jsou potřeba! 
Na sebe jsem si vzala po delší době tuto vínovou zkrácenou sukni, která se mi zdá svou barvou krásně podzimní.
http://www.fidlovacka.cz/repertoar/hrajeme-na-fidlovacce/Jeptisky_21.html 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)