středa 17. května 2017

Anifilm

Rozhodla jsem se s vámi podělit o můj zážitek z Anifilmu. Je to trochu netradiční příspěvěk, ale když už vám píši o různých divadlech, stojí za zmínku i Anifilm. 
Anifilm je festival animovaného filmu, který ptobíhá již několik let v Třeboni. Dajdula s Bíšou jezdí na Anifilm každý rok a vždy o festivalu mluví moc pěkně, takže jsme se letos s Martinem nechali nalákat a alespoň na jeden den jsme se přidali. Třeboň je navíc krásné město.
Jelikož jsem se na webových stránkách dopředu úplně nedozvěděla nic z toho, co jsem chtěla, tak jsme prostě vyrazili s tím, že uvidíme na místě. A taky že jsme viděli! 
Program byl vypsán na celý týden a promítalo se na několika místech. Některé bloky se během týdne opakovali, takže věřím tomu, že je během týdne možné vidět většinu filmů. Postaráno bylo i o děti, kterým se promítaly dětské filmy.
My jsme byli v divadle J. K. Tyla, které bylo malinké, ale moc pěkné, na Krátkých filmech a na Studentských filmech. Obojí trvalo přibližně hodinu a půl a promítali nám 10 filmů, které byly různě dlouhé, od 3 do 15 minut přibližně. 
V obou blocích byly filmy, které se nám moc líbily a jiné, které jsme příliš nepochopili. Je však docela těžké si vzpomenout, co vše jsme viděli, protože filmů bylo hodně. Studentské filmy se nám však líbily o dost více. Možná proto, že autoři nám byli věkově blíže. Možná ale také proto, že často upozorňovali na nějaký aktuální problém. 
Motivovalo nás to také ke shlédnutí Lichožroutů. 
Také jsem si vzpomněla na animaci, kterou jsme dělaly s Bárou na gymplu na výtvarce. Postavičky z lega stavěly dům a na to, jak krátké to video bylo, tak to trvalo docela dlouho. A co teprve celý film...
A jak jste na tom vy, máte rádi animované filmy?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)