pondělí 20. února 2017

Federer - Nadal

„Moje činy může soudit jedině jestřábí oko!” 
Lístky na toto představení jsme s Martinem dostali k Vánocům od jeho rodičů a byla jsem docela zvědavá, jaké to bude. V La fabrice jsem předtím nikdy nebyla, takže jsem ani moc nevěděla, co očekávat. 
Představení se odehrává na trávníku wimbledonského All England Clubu, kde se má utkat Roger Federer a Rafael Nadal. Kromě tenisu však nechávají nahlédnout do svého života a přibližují divákům své pocity. Dozvídáme se tedy, že Federer jezdí s manželkou Mirkou k jejím rodičům na Slovensko, kde musí jíst halušky, což ho nesmírně deptá. Na druhé straně Nadal vypráví příběh o jeho dědečkovi, který byl toreadorem a o tom, jak získal srdce své přítelkyně Francisky. Federer má Nadala za španělského ňoumu, který je příliš pověrčivý. Nadal je zoufalý, když mu někdo otočí špatným směrem lahve nebo když na záchodě uvidí mouchu. Také mu trvá hrozně dlouho než podá, protože musí vždy udělat rituál, aby míček letěl dobře. Také se ale dozvídáme, že Federer byl za svého mládí přeměněn v robota a plní příkazy počítače. Naopak Nadalovi se v mládí zjevila věštkyně, která mu předpověděla, že se stane hrdinou a zachrání svět tím, že vloží dokonalého do dokonalého těla. 

La fabriku bych nehodnotila úplně jako klasické divadlo, už jen kvůli prostorům, které divadelní úplně nebyly, ale zajímavé ano. Řekla bych, že se La fabrika snaží částečně přiblížit a zatraktivnit divadlo mladým, což hodnotím pozitivně, ale bohužel podle toho diváci vypadali. Na některých lidech je poznat, že do divadla nachodí a neumí se podle toho příliš chovat. Co se ale představení týká, Jakub Prachař a Marek Taclík byli ve svých rolích skvělí a nechyběla řada vtipných situací. Přiznám se, že jelikož tenis nesleduji, tak jsem příliš netušila, o čem představení bude, ale večer jsem si užila a představení se mi líbilo.
Trochu jsem si stěžovala, že jsem letos vůbec nevytáhla sukni ještě, takže jsem využila příležitosti a vzala jsem si tuto sukni

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)