středa 7. prosince 2016

Když ptáčka lapají...

 Stejně jako posledních pár let, i letos jsme před Vánoci vyrazili s rodinkou a babičkou do divadla. Tentokrát jsme vybrali představení od G. Feydeau ve Vinohradském divadle, které mělo premiéru na začátku listopadu. 
 Fernand de Bois má před sebou nelehký úkol. Musí své milence, varietní zpěvačce, Lucettě oznámit, že se s ní rozchází, protože se bude ženit. Vzít si má dceru baronky, Vivian, a už tento večer k nim má přijít podepsat svatební smlouvu. Nemá tedy příliš mnoho času své rozhodnutí Lucettě oznámit. Shodou náhod si ji paní baronka na dnešní večer pozvala, aby zpívala na zásnubním večírku její dcery. Lucetta nic nejprve nic netuší, ale když se dozví pravdu o Fernandovi a Vivian, rozhodne se ho ztrapnit a všichni se dozvědí, že ona je jeho milenkou. Fernand je velmi zklamán a naštván, protože baronka ho vyhodila od sebe z domu a on Lucettu už nechce ani vidět. Naopak Vivian je nadšená, protože podle ní je ideálním manželem právě ten, který již měl mnoho žen a nejlépe, pokud se některá z nich chtěla kvůli němu zabít. K tomu se stále objevuje pan Bouzin, který je ne úplně šikovným skladatelem písní pro Lucettu, pan Fontanet, kterému přezdívají Prskavec, nebo španělský generál Irrigua, který se o Lucettu uchází a chce zabít všechny soky. Nemluví ale příliš dobře česky (v originále francouzsky) a vzniká tedy řada vtipných situací, kdy ostatní úplně nechápou, co chtěl říct.

 Představení se mi moc líbilo, zhodnotili jsme, že to byla přesně ta oddechová komedie, při které člověk na nic nemyslí a jen se baví. Obzvláště se mi líbil Václav Svoboda v roli pana Bouzina, Petr Rychlý jako generál Irrigua a Václav Vydra jako pan Fontanet. Také jsme viděli jistou podobnost mezi rolí Václava Svobody v tomto představení a v představení Jen žádný sex prosím, jsme přece Britové, kde ho také neustále všichni posílají otevírat dveře a v obou představení hraje takového, řekneme, ňoumu, který ale dodává představení na vtipnosti. Bohužel jsem ale ten den dopoledne byla na vrtání zubu, tak mě docela bolela pusa a ještě k tomu jsme málem přišli pozdě (bylo to fakt na poslední chvíli), takže jsem z toho byla trochu přešlá, ale i tak jsem si večer užila. 
Na sobě jsem měla tuto černou sukni.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)