čtvrtek 30. dubna 2015

Mamma Mia !

 Tentokrát pro nás babička vybrala muzikál Mamma Mia, na který jsme byli asi všichni dost zvědaví. Překvapilo mě, když jsem zjistila, že tento muzikál hrají v Kongresovém centru a o to víc mě zajímalo jaké to bude.
 Celý muzikál byl inspirovaný stejnojmenným filmem, který je dost známý, řekla bych, že především díky Meryl Streep. Ve zkratce se tedy jedná o to, že dcera Donny, Sophie, se vdává a chce, aby ji k oltáři vedl její otec. Není však jasné, kdo její otec je a ona s nadějí, že toho pravého na první pohled pozná, pozve všechny své tři potenciální otce, Harryho, Sama i Billa. Všechno se samozřejmě velmi zamotá, Donna nečekala, že tyto tři muže ještě někdy uvidí a na řeckém ostrově je dost veselo. Nakonec k oltáři vede Sophii její matka Donna, ale ze svatby Sophie a Skye stejně sejde, protože jedou raději poznávat svět.

 Muzikál se mi líbil, ale v Kongresovém centru nebyla taková pěkná atmosféra, jaká je v divadlech. Zato výhled na Prahu byl super. Překvapilo mě, kolik lidí se do sálu Kongresového centra vešlo, ale i přesto bylo na jeviště dobře vidět. Trochu mě zklamalo, že písně byly přeloženy do češtiny. Myslím si, že písně v originále s titulky by byly hezčí, ale uznávám, že by v tu chvíli nebyl muzikál pro všechny. (Rým "A jsi za dancing queen, bez zábran, je ti sedmnáct" není prostě tak pěkný jako "You are the Dancing Queen, young and sweet, only seventeen", ale možná je to jen můj osobní pocit. ;) ) I přestože se mi muzikál líbil, trochu mě překvapilo, když téměř celý sál tleskal ve stoje. Ale možná jsem to jen příliš srovnávala s filmem. Hodně částí bylo dost podobných filmu, ale v divadle se přeci jen nedají udělat všechny triky tak, jako na kameru, takže si vlastně myslím, že výsledek byl pěkný.
 Nevěděla jsem moc, co si mam vzít na sebe, tak jsem nakonec zvolila tmavě modrou sukni, kterou jste mohli vidět už v tomto článku.
http://www.mammamiamuzikal.cz/          
                 

1 komentář:

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)