úterý 25. listopadu 2014

Práskni do bot


 Na fb stránkách Divadla na Jezerce probíhá čas od času nějaká soutěž o lístky. Když jsem soutěžila naposledy, nevyhrála jsem sice lístky, ale byly mi nabídnuty za zvýhodněnou cenu, takže jsem přeci jen do divadla šla a to na Práskni do bot od Owena McCaffertyho.  A i z té 14. řady bylo krásně vidět na celé jeviště.
 Představení začalo rozhovorem dvou obkladačů, kteří chtějí ukrást dlaždičky, které jak se zdá, jsou navíc a není k nim dodací list. Starší z obkladačů dostal totiž výpověď a  potřebuje peníze, aby si mohl koupit jiné místo. A mladší si bude moci koupit motorku, kterou tak dlouho chce. Jejich dva kolegové dostali ale stejný nápad, jeden z nich chce zaplatit dceři pobyt ve Francii a druhý se po dlouhé době viděl se svou ženou a chce jí dát peníze pro syna. Během obědové pauzy se navzájem posílají pryč, ale nikomu z nich se nechce opustit místnost s dlaždičkami. Nakonec si sdělí své plány a dohodnou se, že výnos si rozdělí mezi sebou. Jenže dodací list se najde...

 Bylo to asi poprvé, co jsem viděla Jana Hrušínského v představení a s celovečerním zážitkem jsem byla spokojená. Herci mluvili opravdu jako dlaždiči se spoustou nadávek, což mě trochu překvapilo, ale celkově mi přišlo, že se do svých rolí dobře vžili. Nechybělo ani zpestření díky vtipným hláškám.
http://www.divadlonajezerce.cz/Divadelni-Hra-37-Praskni_do_bot-Owen_McCafferty

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)