pátek 18. listopadu 2022

Pusťte mě ven!

Lístky na toto představení jsme se ségrami daly mamce a babičce ke Dni matek. Díky tomu se nám podařilo si společně užít večer, nejprve na večeři a následně v divadle. Výběr představení spočíval v tom, že si vybraly několik herců a hereček, které by chtěly vidět a podle toho jsme vybíraly představení. Nakonec jsme vybraly toto představení s Ivou Janžurovou, která byla téměř celou dobu na jevišti sama. Poprvé jsem tak navštívila divadlo Kalich. 

Starší herečka Joce de Guérande se ve svém pařížském bytě chystá na živý přenos, od kterého si slibuje menší návrat na televizní obrazovky po delší době. Už je téměř na odchodu a ještě chce z terasy zkusit nový zabezpečovací systém. Systém funguje ale tak dobře, že ona zůstane uvězněná na terase a nedaří se jí otevřít zavřenou roletu. Bohužel i telefon zůstal uvnitř, a tak může pouze naslouchat hlasovým zprávám, které jí nahrávají lidé, kteří se po ní shánění. Prošvihla tak totiž čas, kdy měla být v televizi. Od prvotního naštvání se postupně přesouvá k rezignaci a smiřuje se s tím, že na terase stráví celou noc. Během večera odhaluje svůj životní příběh, který nebyl vždy úplně růžový a po dlouhé době nechává mluvit své pravé já.

Iva Janžurová byla naprosto neuvěřitelná. Být celý večer sama na jevišti musí být hodně náročné, ale ona to zvládla bravurně. Během večera byla řada vtipných scén, ať už ve chvíli, kdy jako Joce řešila, kam si odskočí, co bude jíst nebo jak otevře tu zpropadenou roletu, nebo když se trochu rozpomínala na následující text. Bylo zde ale i pár dost těžkých okamžiků, kdy vyprávěla o svém mládí. Krásné bylo i propojení role a herečky, protože mnohé bylo zcela bezpochyby věrohodné. 

 https://www.divadlokalich.cz/divadlo-kalich/repertoar/pustte-me-ven/

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)