neděle 13. ledna 2019

Cizinec

V divadle Na Fidlovačce jsme již viděli celou řadu představení a navštěvujeme ho rádi. Novou komedii (premiéra byla 21.5.2018) Cizinec od Larryho Shuea jsme si nemohli nechat ujít. 
Charlie přijede na víkend se svým známým, Froggym, do penzionu, kde by si měl alespoň chvíli odpočinout a zažít několik klidných dní. Froggy ho tam ale nechá a Charlie má hrůzu z toho, že se bude muset s někým z dalších hostů bavit. A tak to Froggy zařídí tak, aby na Charlieho nikdo nemluvil. Místo toho ale na Charlieho mluví skoro všichni a v domnění, že jim nerozumí, mu povědí i spoustu věcí, které by slyšet asi nikdy neměl. Betty se o něj pečlivě stará, Ellard ho učí anglicky, Catherine se mu důvěrně svěřuje a Reverend David a Owen chystají něco nekalého. Charlie se do role cizince vžije velmi věrohodně a díky tomu se mu lépe začleňuje do kolektivu i přes jeho prvotní obavy a nízké sebevědomí. Nakonec se mu podaří zachránit celou situaci.

Představení se mi moc líbilo. Martin Písařík v hlavní roli byl naprosto skvělý a vedle dalších výborných herců zde hrála např. i má oblíbená Ludmila Molínová. Toto představení je opět jedno z těch, u kterých se člověk téměř celý večer baví, ale zároveň ho zápletka trochu překvapí a navíc se následně může trochu zamyslet nad celým příběhem a jednotlivými postavami. Mohu tedy toto představení jen a jen doporučit. 
Na sebe jsem si vzala tuto sukni
 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)