neděle 8. října 2017

Mezi nebem a zemí

Díky nabídce Klubu přátel Divadla Na Fidlovačce jsme s Martinem šli na představení Mezi nebem a zemí od Pam Valentine, které zde mělo premiéru teprve na konci září. 
Simon a Flic, mladí manželé si chtějí pronajmout dům na anglickém venkově. Je na ně však poněkud drahý, ale když zjistí, že v tomto domě žil spisovatel Jack Cameron se svou ženou Susie, je rozhodnuto. Jack a Susie jsou zde ale i teď, protože po tragické smrti utonutím nebyli kvůli Jackově ateismu přijati do nebe. Snaží se všechny páry vyhnat, ale Simon je začínající a zatím neúspěšný spisovatel, čímž si získá Jacka a Flic je těhotná, což zase zapůsobí na Susie. Mladé manžele navštíví Flicina matka Marcia, která je hotovou pohromou. Jack a Susie se rozhoudnou zadáhnout, protože jinak by to pro nikoho nedopadlo dobře. Zavolají si na pomoc Strážného anděla, který jim napoví co a jak. Jack začne prostřednictvím Susie diktovat Simonovi děj knihy. Po nějaké době toho ale nechají, protože Simon nakonec vždy stejně všechno přepíše. Kromě toho se objeví realitní agent Webster se zprávou, že se dědicové po Jackovi a Susie rozhodli dům prodat. Aby toho nebylo málo, přijede také opět Marcia...

Během celého děje Jack se Susie chvílemi vzpomínali na svůj život a dospívali k názorům, které by je zřejmě během života nenapadly. Díky tomu dodali této komedii i hlubší smysl a vedli člověka k zamyšlení. Zároveň ale nechyběly momenty, kdy jsem téměř brečela smíchy. Dokonce se duchům podařilo udělat i několik triků, které většinou nejvíce vyděsily Webstera. Všichni herci byli senzační a určitě bych toto představení mohla doporučit! 
Na sebe jsem si vzala tuto skládanou sukni. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)