čtvrtek 27. dubna 2017

Třetí prst na levé ruce

„Můžeme si vybrat svoje přátele, ale rodinu si člověk nevybírá.“ 
Divadlo Na Fidlovačce uvádí toto představení od Dermonta Canavana  jako první u nás a jeho premiéra byla teprve v březnu. Za lístky na toto představení děkuji právě divadlu Na Fidlovačce.
 Dvě sestry Niamh a Grace se po letech opět setkávají a prohlížejí si fotografie z dětství. Každá z fotografií k sobě váže nějaký příběh, na který sestry vzpomínají. Jak to tak bývá, ne všechny vzpomínky jsou příjemné. Niamh byla nejstarší ze čtyř dětí a většinou jí hodně věcí snadno prošlo. Grace byla naopak přísným otcem často trestána, i za sestru. Obě s láskou vzpomínají na matku, ale Grace stále trochu vyčítá Niamh, že za matkou nechodila do nemocnice. Také to byl jeden z důvodů, proč se tak dlouho spolu nebavily. To, co jim však vždy dopřávalo pocit svobody, byl tanec, který prostupuje celým jejich životem. 

Lidské vztahy jsou nesmírně komplikované, a i proto si myslím, že představení částečně odráží některé z aktuálních problémů společnosti. Možná tak trochu problémy, o kterých lidé neradi a ne příliš často mluví. Toto představení velmi odpovídalo reálnému životu, což je na jednu stranu hrozně krásné, ale na druhou stranu také smutné. Nejednoho z diváků toto představení dojalo a možná také dovedlo k zamyšlení se nad životem. Výkon Ivy Pazderkové a Martiny Randové byl však naprosto skvělý a věrohodný! 
Do divadla jsem si vzala tuto modrou sukni vytvořenou ze šatů.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)