čtvrtek 14. dubna 2016

Rodina je základ státu

 Opět jsem měla tu příležitost doprovodit babičku do divadla a opět to byl skvělý večer. Autorem je Ray Cooney, od kterého jsme viděli i představení Prachy!!!. A ani tentokrát jsme neměli příležitost se nudit.
 Doktor David Mortimer se dva dny před Vánoci připravuje na důležitou přednášku, která může změnit jeho život. Stále ho ale někdo ruší, jeho kolegové připravují vánoční představení, jeho manželka, která ho přijela podpořit a také bývalá sestra Jane, která zde v nemocnici pracovala před 19ti lety. Dnes za doktorem přišla, aby mu oznámila, že mají spolu syna Leslieho, který ho chce vidět a je tu v nemocnici. S ním je zde ale také seržant, který ho chce odvést na stanici, protože Leslie řídil bez řidičáku a opilý. Tím se začíná vše zamotávat, doktor se samozřejmě k otcovství přiznat nechce, a proto vymýšlí různé historky a snaží se ze všeho „vybruslit“. Čas do začátku přednášky se krátí a mezitím se na scéně objevuje mladý Leslie, který hledá svého otce, chce skočit z okna a píchne vrchní sestře valium, které ona chtěla píchnout jemu na uklidnění. Dále je potřeba se zbavit dotěrného seržanta, otravného dědy, nadřízeného, který doktora stále žádá, aby se již dostavil na přednášku, přesvědčit kolegu Huberta, aby se přiznal k otcovství on a čas se stále krátí...

 Ze začátku, přibližně prvních 10 minut mě představení tolik nebavilo, ale naopak celý zbytek večera jsem se velmi bavila. Nečekané zvraty, postavy měnící své převleky a stále více se zamotávající do svých výmyslů, herci v čele s M. Etzlerem rozesmívající občas i sami sebe. Komedie, díky které člověk během večera zapomene na všechny všední problémy a jen se baví. Jen to vánoční naladění se mi takhle na konci března zdálo trochu podivné.
 Na sebe jsem si vzala tuto nově ušitou sukni, kterou jste mohli vidět zde.
http://www.divadlopalace.cz/cz/ray-cooney-rodina-je-zaklad-statu/175/

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář a hodnocení :)